top of page

Skenar Terapia, filozofia a história

Skenar terapia Skenar terapia je náhrada lieku, ktorý v medicíne ešte neexistuje. Je to "liek"  na priamu reguláciu sympatikovo- parasympatikového systému, od ktorého funkcie závisí náš pocit ako sa máme pri nejakej chorobe  a ako sa budeme samouzdravovať. Využíva symptomatický priznak tu a teraz, ten nepotlačí, ale ho naopak ešte viac zvýrazní, aby dokázal mozog cez autoregulacný mechanizmus spravne nasmerovat chemicke reakcie v metabolizme, imunite a v hormonálnom systéme.

DSC_0044-2.jpg

Metódy a postupy v skenar terapii pôsobia na parasympatikový a sympatikový systém človeka a trénujú jeho adaptačný a imunitný systém.

Je to prirodzená metóda liečenia bez vedľajších účinkov:

 • možno ju používať preventívne

 

 • možno ňou značne skrátiť dobu uzdravovania

 • možno ju používať v súčinnosti a spolupráci s klasickou medicínou /aj liekmi/ zefektívni účinnosť terapie klasickej medicíny a znižuje vedľajšie následky liekov / napr. pri liečbe rakoviny a chemoterapii

Viac o Skenar terapii sa dozviete na webstránke našej kliniky

História

Skenar terapia patrí medzi reflexné metodiky a bola vyvinutá v 80. rokoch minulého storočia v ruskom meste Taganrog pod vedením prof. neurológie Alexandra Revenka a ďalších lekárov a fyzikov za účelom liečenia kozmonautov vo vesmíre.

 

V 21. storočí sa táto metóda liečenia rozšírila do krajín EÚ, Ameriky, Austrálie a Afriky.

 

Na Slovensku sa praktizuje od roku 2002.​

Škola skenar terapie profesora Alexandra Revenka

 

 • Kurzy SAS vychádzajú zo školy prof. Revenka.

 • Skenar terapia je dynamická tvorivá veda, ktorá rešpektuje svoje princípy ale neustále sa mení.

Profesor Alexander Revenko

unnamed.jpg

Narodil sa 4.1.1954 v Rostove na Done (Rusko).

Žije v Moskve.

V rokoch 1971 – 1977 študoval medicínu na Lekárskom inštitúte v Rostove, neskôr sa špecializoval na neurológiu a psychoterapiu.

 

V roku 1978 začal pracovať v ZAO OKB RITM (jediný medzinárodný výrobca prístroja skenar a Rista zariadenia a energetickej deky), vedúci autor tímu patentu prístroja skenar.

 

V roku 1990 vedie prvý skenar seminár vo Vilnuse, v Európe a vytvára prototyp budúcej skenar akadémie.

V roku 1992 začína s pravidelnými skenar seminármi, pre ktoré bola vytvorená filozofia novej medicínskej techniky, teórie FPS (Funkčné Patologické Systémy), prvé výukové programy a techniky pre skenar.

V roku 1993 vytvára tím s mladým IR lekárom Jurijom Viktorom Gorfinkelom a stáva sa senior učiteľom a tvorcom svojej vlastnej filozofie a liečebnej metódy.

 

V roku 1998 sa konal prvý medzinárodný seminár v Nassau, Bahamy. V rovnakom roku sa začala spolupráca s oddelením non-medikamentóznej metódy liečenia na Sečenovej lekárskej akadémii v Moskve.

 

V roku 2000 bol výukový program skenaru schválený Ministerstvom zdravotníctva Ruska.

 

Hlavným prínosom Prof. Revenka v medicíne je vytvorenie novej medicínskej techniky – skenar terapie s vlastnou filozofiou, teóriou FPS. Prof. Revenko vytvoril nový mimoriadny systém skenar medicíny, ktorý umožňuje lekárom a študentom vidieť nový pohľad na chorobu, zdravie a uzdravovanie.

 

Status:

 • Tvorca medzinárodnej skenar akadémie

 •  Profesor skenar akadémie v Nemecku

 •  Profesor skenar akadémie na Slovensku

 •  Profesor postgraduálneho štúdia na Sečeňov. Lekárskej akadémii v Moskve, odbor non-medikamentózne metódy liečby

 • Riaditeľ medzinárodnej akadémie Revenko /Moskva, Rusko, 2005/

 • Riaditeľ medzinárodnej spoločnosti RITM, Austrália

 • Zakladateľ a šéfredaktor časopisu „Časopis pre Vás“

scenar-revenko.ru

bottom of page