top of page

Alexandra Sabová

SaskaFinal.png

Môj odkaz:

„Neočakávajte zázraky na počkanie, predsa aj váš problém, ktorý si chcete vyliečiť sa nenaskytol zo dňa na deň, ale budoval sa vo vašom tele počas toho ako ste ignorovali určité príznaky. Stačí dôverovať procesu, pracovať na sebe a zmena určite príde. 

Alexandra Sabová

  • Skenar terapeut

  • Lektor Skenar Akadémie Slovensko

  • Bowen masáž pre kone

Skenar terapia:

„Skenar terapia je rozvinutejší druh elektroliečby, ktorá eletrickými impulzmi spúšťa chemické reakcie v tele, ktoré vybalansujú orgány a ich funkcie a jednotlivé systémy (lymfatický, hormonálny, metabolický,..) tela.

V Skenar terapii neliečime chorobu, ale to, čo ju spôsobilo. Keď vyriešime to, čo chorobu zapríčiňuje, tak sa celkovo zbavíme choroby. V porovnaní s klasickou eletroliečbou impulz skenaru je oveľa ľahšie čitateľný pre naše telo, pretože je veľmi podobný impulzu srdca. Telo si naň nenavykne, pretože dĺžka a frekvencia impulzu sa zakaždým mení podľa rýchlosti odpovedi tela na impulz (kožného odporu), takže  s porovnaním s klasickou eletroliečbou kde impulz je nemenný, tak telo je stále v strehu a musí zakaždým čítať novu správu/impulz. Špecifické je aj to, že ku každému pacientovi pristupujeme individuálne, neskupinkujeme pacientov a neurčujeme im ako ďaleko sa môžu zdravotne posunúť - ich telo je jediný prvok, ktorý určí ako rýchlo sa vie človek uzdraviť. Mňa osobne najviac baví to, že sa dá pomôcť naozaj každému, keď nie úplne vyliečiť vždy sa dá pacientovi dopomôcť k pocitu zdravia. Ďalej je úchvatné ako jednotlivci majú úplne rozličné reakcie na rovnaké metódy napriek tomu, že telo je u takmer všetkých zostavené pri narodení rovnako. V skenar terapii sa snažíme organizmus naštartovať, prebudiť aby vedel samostatne sám so sebou pracovať. 

bottom of page